کشتن آدمها توسط کلمات

حرفهایی که می زنیم دست دارند، دستهای بلندی که گاهی گلویی را می فشارند و نفس فرد را می گیرند، حرفهایی که می زنیم پا دارند، پاهای بزرگی که گاهی جایشان را روی دلی می گذارند و برای همیشه می مانند، حرفهایی که می زنیم چشم دارند، چشم های سیاهی که گاهی به چشم های دیگران نگاه می کنند و آنها را در شرمی بی کران فرو می برند!ادامه خواندن «کشتن آدمها توسط کلمات»

اعتصاب غذا؛ «مرگ برای زندگی»

انتشار عکس‌های فرهاد میثمی، فعال مدنی پس از اعتصاب غذا واکنش‌های فراوانی به همراه داشته است؛ اعتصاب غذایی که در پی خواسته‌های سه گانه آقای میثمی آغاز شده است: «توقف اعدام معترضان، آزادی ۶ نفر از فعالان مدنی و توقف آزار برای تحمیل حجاب.»

ادامه خواندن «اعتصاب غذا؛ «مرگ برای زندگی»»

سپاه تروریستی پاسداران

 فایننشال تایمز: اتحادیه اروپا قرار است سپاه پاسداران را در لیست تروریستی قرار دهد

فایننشال تایمز، در مطلبی با عنوان اتحادیه اروپا قرار است سپاه پاسداران را در لیست تروریستی قرار دهد، نوشت: فرانسه و آلمان با وجود خطر شکست مذاکرات هسته‌ای، از فشارهای سیاسی حمایت می‌کنند.

اتحادیه اروپا در حال بررسی گزینه‌های قانونی برای شناسایی سپاه پاسداران ایران به‌عنوان یک سازمان تروریستی است، در یک تغییر سیاست بزرگ که خطر پایان دادن به هر گونه امید به احیای یک توافق بین‌المللی با هدف جلوگیری از توسعه ظرفیت تهران برای تولید سلاح هسته‌یی را به‌دنبال دارد.

چهار مقام آگاه به فایننشال تایمز گفتند که پاریس و برلین در نشست وزرای خارجه هفته گذشته حمایت خود را از این اقدام ابراز کردند.
سرویس حقوقی اتحادیه اروپا نظری را برای ۲۷پایتخت اتحادیه در مورد قانونی بودن این اقدام ظرف ۳هفته آینده پیش‌نویس خواهد کرد.
دیپلماتها گفتند که اتحادیه اروپا و انگلستان احتمالاً اقدامی دستجمعی انجام خواهند داد تا هر گونه اقدام تلافی‌جویانه ایران مانند اخراج سفرا از تهران برای رژیم اسلامی گران‌تر شود.

اسماعیل گل عنبر

🔴 یادآروی…
نیازی نیست انسان بزرگی باشیم، انسان بودن خود نهایت بزرگی‌ست…!
به یاد شهید قیام اسماعیل گل عنبر
آدم ها و انسان ها هردو انتخاب دارند… اینکه آدم باشند یا انسان، انتخاب با خودشان است… این جمله از یکی از شهیدان قیام در شهر جوانرود است. شهید اسماعیل گل عنبر یکی از معتمدان جوانرود که روز ۳۰آبان وقتی دید مزدوران حکومت با دوشکا روی مردمی که از خاکسپاری شهیدان بر می گشتند آتش باز کرده با جسارت و شهامت رفت که نفر آتش دوشکا رو خلع سلاح کند اما مزدور دیگری از پشت به سرش شلیک کرد و او در دم بشهادت رسید.

روم زوم کنی

🔻‏خبرگزاری نزدیک به سپاه، کنسرت خواننده «مثلا روم زوم کنی، بوم بوم کنه قلبم» را نقطه عطفی در تاریخ موسیقی ایران توصیف کرد.

تسنیم مدعی شد،‌ «زانکو» نامی در #موسیقی_ایران است که برای مدت‌ها در خاطره‌ها خواهد ماند. خبرگزاری حامی دولت با بیان اینکه نخستین کنسرت «زانکو» تابوی تعطیلی کنسرت‌های موسیقی طی ۶ ماه گذشته را شکست، نوشت: «زانکو خواننده موسیقی پاپ، در میان بی‌تدبیری و بی‌برنامگی مسئولان موسیقی، یک تنه به میدان آمد تا چراغ برگزاری کنسرت‌ها را روشن کند.»

این اخبار در حالی منتشر می‌شود که یکی از پیش شرط‌های اجازه برگزاری کنسرت، داشتن ۱۵ قطعه موسیقی با مجوز وزارت ارشاد است

دلیل مرگ این زن را به آیندگان نگویید، خجالت می‌کِشیم

«ما تمام عمرمان را در «صف»های مختلف می‌گذرانیم. صف نان، صف بنزین، صف گاز، صف نفت و… سیستان و بلوچستان ته دنیاست و مردمانش هیچ امکاناتی ندارند.» اینها بخشی از صحبت‌های مردی است که خواهرش سه روز تمام در حال رفت و آمد به صف نفت بود و در آخر هم به خاطر «۸۰ لیتر نفت» که هرگز نصیبش نشد، جانش را از دست داد. درخصوص مرگ این زن گفته شده؛ او سابقه بیماری قلبی داشته اما باید گفت؛ استرس ناشی از این صف ناتمام و مشکلات زندگی منجر شد او سکته قلبی کند. ادامه خواندن «دلیل مرگ این زن را به آیندگان نگویید، خجالت می‌کِشیم»

تمیز کردن یک پنجره تمیز با دستمال کثیف

«بستیم»؛ فعلی که همه تعریف‌های روزنامه‌نگاری را در ایران تغییر داده است. برخی روزنامه‌نگاران با عقد قراردادهای کلان با سازمان‌هایی که عموماً باید مورد نقد آن‌ها باشند، کارزار تبلیغاتی‌ در فضای مجازی برایشان به راه انداخته‌اند. حالا هم روزنامه‌نگار هستند و هم روابط عمومی‌‌. از احزاب، سازمان‌ها و حتی دولت‌هایی که با آن‌ها قرارداد نبسته‌اند، انتقاد می‌کنند و رفیق شفیق آن‌هایی شده‌اند که پول بیشتر می‌دهند. ماجرایی که در روزهای منتهی به انتخابات ریاست جمهوری۱۴۰۰ با اتاق‌های چند صد میلیونی در شبکه اجتماعی «کلاب‌هاووس» دوباره جان گرفت، طی روزهای اخیر با افشای قراردادهای کلان با شهرداری تهران به اوج خود رسیده است.ادامه خواندن «تمیز کردن یک پنجره تمیز با دستمال کثیف»

محاربه، بغی و مباحثی پیرامون اعدام‌های اخیر

مجیدرضا رهنورد پایین ده، فرزند محمدجواد در مشهد و در ملاعام به دار مجازات آویخته شد. وی که دو نیروی حافظ امنیت را به شهادت رساند و ۴ نفر دیگر را مجروح کرد، صبح امروز بیست و یک آذر ماه ۱۴۰۱ در مشهد و در ملاعام اعدام شد. ادامه خواندن «محاربه، بغی و مباحثی پیرامون اعدام‌های اخیر»

جزئیات قتل ناموسی دختر ۱۶ساله توسط پدر و دایی‌

* (با بیان اینکه دختری 16 ساله به دست پدر و دایی‌اش در این شهرستان به قتل رسیده است): عاملان این قتل خانوادگی، اندکی پس از ارتکاب جنایت، دستگیر و به دستگاه قضایی معرفی شدند.ادامه خواندن «جزئیات قتل ناموسی دختر ۱۶ساله توسط پدر و دایی‌»

ادامه اعتراضات در ایران: فشار نیروهای امنیتی بر مسئولان مدارس؛ «دانش‌آموزان بازداشتی کم نیستند»

در ادامه اعتراضات در سراسر ایران و در حالیکه مقامات رسمی در ایران از ارائه آمار دقیقی از دانش‌آموزان بازداشت شده خودداری می‌کنند، روزنامه هم‌میهن چاپ تهران از فشار بر مسئولان مدارس خبر داد و همچنین می‌گوید که اطلاعات تعدادی از وکلا و بازداشت‌شدگانی که در روزهای اخیر آزاد شده‌اند نشان می‌دهد، «دانش‌آموزان بازداشتی کم نیستند.»

ادامه خواندن «ادامه اعتراضات در ایران: فشار نیروهای امنیتی بر مسئولان مدارس؛ «دانش‌آموزان بازداشتی کم نیستند»»