در پی درگذشت فرزند؛ محرومیت آرش نصری از اعزام به مرخصی

آرش نصری، زندانی سیاسی محبوس در زندان رجایی شهر کرج با وجود درگذشت فرزندش، از اعزام به مرخصی جهت شرکت در مراسم سوگواری محروم مانده است. آقای نصری پیشتر توسط دادگاه انقلاب تهران به ۱۷ سال حبس تعزیری محکوم شده است.

ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، آرش نصری، زندانی سیاسی محبوس در زندان رجایی شهر کرج با وجود از دست دادن فرزندش، از اعزام به مرخصی محروم مانده است.

گفته می شود امین وزیری، دادیار ناظر بر زندانیان سیاسی با اعزام آقای نصری به مرخصی و یا انتقال تحت الحفظ وی جهت شرکت در مراسم سوگواری مخالف کرده است‌.

آرش نصری در تاریخ ۲۹ آذر ۹۸ توسط ماموران اطلاعات سپاه در منزل خود در ورامین بازداشت و در تاریخ ۸ بهمن ماه ۹۸ پس از اتمام مراحل بازجویی به زندان رجایی شهر کرج منتقل شد. پرونده آقای نصری در مرحله بازپرسی توسط شعبه ۷ دادسرای اوین مورد بررسی قرار گرفت.

جلسه نخست دادگاه رسیدگی به اتهامات آقای نصری در تاریخ ۳ اردیبهشت ۹۹ در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی محمد مقیسه برگزار شد اما آقای نصری به دلیل شیوع ویروس کرونا در کشور از حضور در جلسه دادگاه خودداری کرد.

جلسه رسیدگی به اتهامات آقای نصری در تاریخ ۳۰ تیر امسال در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران برگزار شد. وی نهایتا مردادماه ۹۹ توسط دادگاه انقلاب تهران به ۱۷ سال حبس تعزیری محکوم شد. در صورت تایید این حکم در مرحله تجدیدنظر، با اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد یعنی ۶ سال حبس در خصوص آقای نصری قابل اجرا است.

آرش نصری، فرزند محمدصالح، ۳۵ ساله، اهل سنندج و ساکن شهرستان ورامین است و این زندانی سیاسی کُرد به ۱۷ سال حبس محکوم شد

منتشرشده به‌دست mahdiyar

یک پناهنده سیاسی و عضو کانون حقوق بشر از آنجا که بازشناسی حرمت ذاتی آدمی و حقوق برابر و سلب ناپذیر تمامی اعضای خانواده ی بشری بنیان آزادی، عدالت و صلح در جهان است. از آنجا که بی اعتنایی و تحقیر حقوق انسان به انجام کارهای وحشیانه انجامیده به طوری که وجدان آدمی را در رنج افکنده است. از آنجا که پدید آمدن جهانی که در آن تمامی ابناء بشر از آزادی بیان و عقیده برخوردار باشند و به رهایی از هراس و نیازمندی رسند، به مثابه عالیترین آرزوی همگی انسانها اعلام شده است.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: