ادامه اعتراضات بلوچستان؛ گزارشهایی از زخمی شدن معترضان و قطعی اینترنت

گزارش هایی که کمپین فعالین بلوچ دریافت کرده حاکی است، اعتراضات در بلوچستان وارد چهارمین روز خود شده و با تیراندازی ماموران امنیتی به سمت معترضان، شماری کشته و زخمی شدند و اینترنت در بلوچستان همچنان قطع است.

به گزارش کمپین فعالین بلوچ، امروز ۸ اسفند ۹۹، اعتراضات در بلوچستان وارد چهارمین روز خود شده و اینترنت در استان همچنان قطع است.

گزارش های دریافت شده حاکی از تداوم اعتراضات پراکنده در شهرهای سراوان، سوران، زاهدان، خاش و ایرانشهر است.

همچنین گزارش های دریافتی تایید شده حاکی از آن است که حکومت ایران برای سرکوب اعتراضات، از استان های همجوار نیروهای ضد شورش و یگان ویژه را در شهرهای مختلف بلوچستان مستقر کرده است.

ویدیوهایی که توسط شاهدان عینی گرفته شده حرکت ده ها دستگاه خودروهای زرهی و نیروهای یگان ویژه به سه شهر زاهدان ، ایرانشهر و سراوان را نشان میدهد.

روز گذشته ۷ اسفند ماه در ادامه و گسترش اعتراضات، نیروهای امنیتی به سمت شهروندان در روستای پمپ از توابع جازموریان شهرستان رودبارجنوب تیراندازی کرده که شماری زخمی شده اند.

اینترنت در شهرهای مختلف بلوچستان با اختلال جدی مواجه شده و در شهرهای بزرگتر ‌به طور کامل قطع شده است.

در مواردی برای چند ساعت درشهرهای جنوبی بلوچستان اینترنت های خانگی وصل شده و دوباره قطع شده اند.

لازم به ذکر است روز دوشنبه، ۴ اسفندماه ۹۹ به دنبال تیراندازی نیروهای سپاه پاسداران در مناطق مرزی شهرستان سراوان به سمت گروهی از سوخت‌بران، شماری از آنها کشته و زخمی شدند.

به دنبال این حادثه، گروهی از شهروندان سراوان در اعتراض به تیراندازی به سوی سوخت‌برهای مرزی، روبه‌روی فرمانداری این شهرستان تجمع اعتراضی برگزار کردند اما این تجمع ها با دخالت نیروهای پلیس و با پرتاب گاز اشک‌آور و تیراندازی با گلوله‌های ساچمه‌ای و پلاستیکی به سمت معترضان به خشونت کشیده شد.

منتشرشده به‌دست mahdiyar

یک پناهنده سیاسی و عضو کانون حقوق بشر از آنجا که بازشناسی حرمت ذاتی آدمی و حقوق برابر و سلب ناپذیر تمامی اعضای خانواده ی بشری بنیان آزادی، عدالت و صلح در جهان است. از آنجا که بی اعتنایی و تحقیر حقوق انسان به انجام کارهای وحشیانه انجامیده به طوری که وجدان آدمی را در رنج افکنده است. از آنجا که پدید آمدن جهانی که در آن تمامی ابناء بشر از آزادی بیان و عقیده برخوردار باشند و به رهایی از هراس و نیازمندی رسند، به مثابه عالیترین آرزوی همگی انسانها اعلام شده است.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: